Ruh Sağlığı Alanında Çalışanlar için Cinsel Yönetim ve Cinsiyet Kimliği Atölyeleri

Ocak-Mayıs 2019'da düzenleniyor

0%
*Bu yazı tahmini 2 dakika 1 saniye okuma süresine sahiptir.

Türk Psikologlar Derneği LGBTİ Çalışmaları Birimi ve Türkiye Psikiyatri Derneği işbirliği ile ruh sağlığı alanında çalışanlar için cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği ile ilgili başvurularda verebilecekleri hizmetlere yönelik eğitim çalışmaları 2019 yılında da devam ediyor. Beş ardışık oturum halinde gerçekleştirilecek atölyelerle ilgili ayrıntılı bilgi ve programa bu bağlantıdan erişebilirsiniz.

Belirli bir tedavi ya da terapi yöntemiyle ilgili eğitim niteliği taşımayan bu atölyeler dizisi, ruh sağlığı alanında çalışanların hizmet verirken cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği ile ilgili başvurularla ilgili hazırlıklı olmalarını desteklemek üzere planlanmıştır. Bu eğitimin katılanları yetkin oldukları veya eğitimini aldıkları uygulamaları sergilerken cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği ile ilgili konularda duyarlı ve bilgili olmalarını sağlaması hedeflenmiştir.

ATÖLYE DÜZENLEME KURULU: Koray Başar (Türkiye Psikiyatri Derneği), Zeynep Tüzün (Türk Psikologlar Derneği), Sinan Tetik (Türk Psikologlar Derneği), Mahperi Uluyol (Türk Psikologlar Derneği)

Toplam eğitim süresi: Beş(5) Ay (ayda bir pazar günleri)

Eğitim yerleri:

Türk Psikologlar Derneği Genel Merkezi Fethiye Sokak, Sefa Apt. 5/1 Çankaya Ankara, Telefon: 0 (312) 425 67 65

Türkiye Psikiyatri Derneği Genel Merkezi Tunus Caddesi 59/5 Çankaya Ankara, Telefon: 0 (312) 468 74 97

 

Kayıt için: bilgi@psikolog.org.tr adresine niyet mektubu ve özgeçmiş (e-posta adresi ve telefon numarası ekleyiniz) yollanması gerekmektedir.

Kontenjan: 25 Kişi

Son Başvuru Tarihi: 07.01.2019 Pazartesi

* OECD ülkelerinin üniversite mezunlarının dakika başına okuyabildiği kelime sayısı baz alınmıştır.